PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36819}
7,4 7 121
ocen
7,4 10 1 7121
7,2 11
ocen krytyków
Rumble Fish
powrót do forum filmu Rumble Fish

Filmy Coppolli, które obejrzałem, posiadają niezwykły, czarujący klimat i w niebanalny, artystyczny sposób przedstawiają różne historie. W "Rumble fish" właśnie ten wszechobecny, czasami wręcz narkotyczny klimat mnie zauroczył. Sposób w jaki zostały pokazane sylwetki postaci i gra aktorska również stoją na wysokim poziomie. Najbardziej przypadła mi chyba do gustu postać Motorcycle Boya, którą zagrał Mickey Rourke. Jest to osoba, którą niektórzy uważają za szaloną, a która wśród młodocianych gangów budzi respekt. Tak naprawdę jednak w środku jest osobą wrażliwą, która czuję się niespełniona i nie może się odnależć w pełnym zgiełku świecie. Podczas filmu przewija się m.in. motyw oceanu, rzeki i ryb w akwarium. Motorcycle Boy jest właśnie jedną z takich ryb, która zamknięta w akwarium, czyli przytłaczającym człowieka świecie, nie może się spełnić i poczuć naprawdę wolną. Opowiada on o swojej podróży do Kalifornii, gdzie, pomimo, że to stan położony na wybrzeżu, nie udało mu się zobaczyć oceanu. Tak naprawdę nie mógł tam odnależć siebie, sądził, że tak jak ryba w oceanie czuje się naprawdę wolna, tak i jego podróż nad ocean uczyni wolnym, jednak tak się nie stało. Pomimo tego, że zdał sobie sprawę, że nie będzie szczęśliwy na tym świecie, wierzył, że jego bratu to się uda...Piękna alegoria wędrówki przez życie, próbie odnalezienia siebie i nie tylko tego.

użytkownik usunięty
kudi_thrasher

widziałam film 2 razy,chciałabym mieć go w swojej kolekcji jednak trudno go zdobyć.Czy może mi ktoś pomóc?

ocenił(a) film na 10

a masz jakieś dobre filmy na wymianę, bo ja go mam

użytkownik usunięty
tiwoli

niestety,mam sporą kolekcję ale za nic nieoddam żadnego : )
napisz ile chcesz za ten film i ewentualnie cin city.pozdr

ocenił(a) film na 10
kudi_thrasher

Tak, niesamowity film - jeden z moich ulubionych. Ogladalem go chyba z 5 czy 6 razy. W zasadzie trudno powiedziec o czym opowiada. Na pewno o wyobcowaniu i niemoznosci odnalezienia sie w szarej rzeczywistosci. Zreszta czesc pierwsza nosila tytul outsiderzy co wszystko wyjasnia.

Jedna z lepszych rol Rourka i chyba najlepsza Dillona. Oprocz tego jeden z ostatnich naprawde dobrych filmow w ktorych zagral Cage.

Co do klimatu. Calosc ma ciekawy, nieco senny i wrecz basniowy charakter. Ledwo dostrzegalne obrazy, brak "nachalnosci" ze strony rezysera i czarno-bialy kolor. Kapitalny nastrój oraz ciekawe choc trudne do odczytania przeslanie - oto caly Rumble Fish.

użytkownik usunięty
Motorcycle_Boy

zgadzam sie,nic dodać noc ująć,żałuje tylko że w tvp nie doceniają takich filmów i wciąż karmią nas tandetnymi filmikami o niczym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones