PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=441631}

Tetro

7,1 6 987
ocen
7,1 10 1 6987
5,4 10
ocen krytyków
Tetro
powrót do forum filmu Tetro

3/10

ocenił(a) film na 3

Ładna rama, ale bez obrazu.

Taki to właśnie jest ten film. Klasyczny przerost formy nad treścią. Od strony technicznej jest to dobry film - dobrze zagrany przez Gallo i Ehrenreicha, ładnie nakręcony, z ładną muzyką. Wszystko ładne. Z biegiem czasu jednak Coppola i z tym przesadza - i z ładanego robi się kicz. Mam na myśli musicalowe wstawki, których sensu nie jestem w stanie zrozumieć.

W ten oto sposób Coppola próbuje nam przepchnąć po prostu słabą, mało wiarygodną historię. W dodatku opowiada ją bardzo niekonsekwentnie, tak, jakby pod koniec filmu zorientował się, iż jest on dość długi i trzeba go skrócić. Najpierw mamy więc kupę ładnych, choć niepotrzebnych ujęć, pokazywanie drobnych czynności, które nie mają najmniejszego wpływu na fabułę, a na koniec, Coppola ucina do kilku scen praktycznie najważniejsze wydarzenia w fabule, które w dodatku dzieją się w dość dużym rozpięciu czasowym.

Przykro patrzeć, jak mistrz upada.

3/10

ocenił(a) film na 5
Krocz

Jakiś obraz w tej ramie jednak jest.Przynajmniej w pierwszej części filmu.Z drugiej strony forma wyraźnie dominuje nad treścią.
Spotkanie braci w jakiś sposób intryguje na ekranie( np. zmyślne wykorzystanie lustra w scenografii i potem w kontrapunkcie jako swoiste ,,źródło wiedzy"). Może podobać się wątek o teatrze, teatrze rozrywkowym, który kombinuje niekomercyjnie i pod prąd ... Potem jest gorzej, trudniej dla widza pamiętającego o reżyserskiej wirtuozerii Coppoli. Wspominają recenzenci, że zawarł w filmie wątki autobiograficzne.
Jeśli to prawda, to kulminacja wygląda jakby Coppola wystraszył się tego co pierwotnie miał wyznać, zamiast istotnego i korespondującego z pierwsza częścią filmu zwieńczenia, dostajemy letnią, żeby nie napisać odrętwiałą, końcówkę.
Mam nadzieję, co tam nadzieję, ja wierzę że następne dzieło mistrza ,,dziełem" będziemy nazywać bezwarunkowo, a tu tylko ,,5".
Good night, and good luck, esforty.
5/10

ocenił(a) film na 6
Krocz

Aż tak krytycznie nie oceniam tego filmu Uważam, że te jak nazwałeś "niepotrzebne ujęcia" Coppola stosuje, żeby wprowadzić nas w odpowiedni klimat takiej spokojnej, oderwanej egzystencji pasującej właśnie do miejsca akcji w myśl: gdzieś tam w dalekiej (od Hameryki) Argentynie gdzie można zapomnieć i stać się kimś innym Zgadzam się, że im dalej, tym fabuła staje coraz mniej płynna Coppoli mam wrażenie zabrakło na koniec konsekwencji i z konwencji kina, nazwijmy to, obrazowego idzie w holiłódzką papke Przedramatyzowane i kiczowate w formie zakończenie nad wyraz jest tego dowodem Tym nie mniej film oceniam jako niezły

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones