PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38872}
5,9 610
ocen
5,9 10 1 610
6,2 4
oceny krytyków
X człowiek, który widział więcej
powrót do forum filmu X - człowiek, który widział więcej

(Możliwe spojlery:)) Do obejrzenia tego filmu przekonał mnie jego opis autorstwa Stephena Kinga (książka "Danse
Macabre"). To co jednak opis pokazał jako najbardziej atrakcyjne zostało zamknięte w ostatnich dwóch minutach.
Xavier nie widzi już tylko przez tkaniny, skórę, ściany, ale zaczyna widzieć/uzmysławia sobie że zaczyna widzieć
poprzez nasz świat widzi to co jest POZA nim (dalej? głębiej? w innym wymiarze?) i rozumie że on też jest widziany.
Na to uwagę zwrócił King i tu trzeba się z nim zgodzić - jest to naprawdę straszne, lub lepiej - ma zadatki by być
naprawdę strasznym.
Niemniej jednak jest to sama końcówka, spodziewałem się że to będzie główny motyw filmu, ale na tym polu się
zawiodłem. Pomimo to jest stary klasyczny film z zakresu fantastyki, który można dobrz obejrzeć, jeśli weźmie się
poprawkę na te 50 lat które minęły od jego nakręcenia.

P.S. I jeszcze raz King. Pisze on że film miał się kończyć odrobinę inaczej niż - Xavier jest pokazany jeszcze przez
chwilę po pozbaiweniu się oczu i krzyczy że wciąż widzi.

ocenił(a) film na 6
kawakao6

mam praktycznie identyczne odczucia co Ty. Pomysł był bardzo fajny ale został on rozwinięty w bardzo przyziemny sposób. Myślę że widz przez cały film czeka tak naprawdę właśnie na tą końcówkę która niestety trwa tylko te 2 minuty i choć jest absolutnie genialna to czuć ogromny niedosyt po seansie. Szkoda bo ogólnie jest tutaj naprawdę fajny, dosyć mroczny klimat, świetna muzyka i niezłe aktorstwo. Niestety możemy się tylko zastanawiać czy to o czym mówił Xavier na koniec było prawdą i faktycznie to widział czy było to może efektem obłędu i paniki w jaką wpadł... może też ten lek faktycznie zaczął oddziaływać na mózg jak to prognozował jego przyjaciel przez co główny bohater miał halucynacje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones