Carmine Coppola

8,7
836 ocen muzyki
powrót do forum osoby Carmine Coppola

Wspaniała muzyka w Ojcu Chrzestnym nie znam lepszej muzyki filmowej.

olidudlatdeysok

Muzyka w Ojcu jest barodz dobra lecz ja znam 1 lepszą. Mianowicie Soundtrack Władcy Pierścieni.

macko910

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA Soundtrack Władcy Pierścieni, a to dobre. Już dawno się tak nie uśmiałem. Muzyka Carmine Coppoli w Ojcu Chrzestnym to arcydzieło, z którym mogą rywalizować tylko soundtracki Ennio Morricone. A Władca Pierścieni to bajeczka dla małolatów z muzyką, którą nikt po obejrzeniu filmu nie pamięta.

Carlitos

Porównywać pracę Carmine Coppoli w filmie "Ojciec Chrzestny III" do tego co zrobił Howard Shore we "Władcy Pierścieni" to totalny absurd. Jedno ma się tak do drugiego jak mrówka do słonia ! Shore stworzył monumentalną muzykę filmową która i w filmie a potem na płycie zapiera po prostu dech w piersiach z wrażenia. Słychać wyraźnie że Shore się napracował nad tą partyturą, jeżeli chodzi zaś o Carmine Coppolę to bardziej zorientowana osoba wie że prze aranżował on na potrzeby tego filmu poprzednią pracę Nino Roty więc nie wiem czym się tu tak zachwycać ! Chociaż muzyka w "Ojcu Chrzestnym" to prawdziwy klasyk i naprawdę miło jej się słucha, jednak jak już wspomniałem nie ma tu co porównywać bo obydwie pracę tych kompozytorów są bardzo dobre.

Maciek_2

Właśnie, prawdziwym kompozytorem muzyki do "Ojca Chrzestnego" jest Rota, jeśłi już, Coppola sam stworzył niewiele, ale w tym wzorowaną na "Weselu Figara" melodię weselną z jedynki.

_Andrzej_

Dodam kolejne lepsze soundtracki: "Misja" i Ennio Morricone oraz Upiór w Operze i Andrew Lloyd Webber. Ja wcale nie obniżam wagi muzyki z Ojca, bo niewątpliwie jest wspaniała, ale moim zdaniem jest gorsza od wspomnianych.

macko910

Ja uważam że jest 17 soundtracków lepszych od tego w OC , a dokładnie na moim blogu ranking soundtracków według mnie , zapraszam :-)

_Andrzej_

Teraz wiem, że to Rota stworzył muzykę z Ojca Chrzestnego (i nie tylko, osobiście uwielbiam soundtrack La Strady), ale kiedy pisałem ten post miałem niespełna 15 lat, i wiele rzeczy jeszcze nie ogarniałem ;P

Carlitos

Większej bzdury nie czytałem.

olidudlatdeysok

Witam.
Właśnie obejrzałem film Coppoli z 1969 roku pt: Ludzie z deszczu.
Zwrócił tam moją uwagę pewien szczegół i po nitce, czyli autorze muzyki do tego filmu trafiłem do kłębka, czyli tutaj, do ojca Francisa Forda.
Szczegół drobny, ale o tyle ciekawy, że pan Carmine jest znany głównie z muzyki do Ojca Chrzestnego, a opisany tu motyw weselny z jedynki jest jednym ze znaków rozpoznawczych udźwiękowiania tego filmu.
Mówiąc wprost - trzy lata wcześniej Coppola senior umieścił go filmie swojego syna o którym wspomniałem na początku, co opisałem w tym temacie http://www.filmweb.pl/film/Ludzie+z+deszczu-1969-10784/discussion/A%C5%BC+dziw+b ierze%2C+%C5%BCe+w+trzy+lata+p%C3%B3%C5%BAniej+FFC+stworzy%C5%82+Ojca+Chrzestneg o%2C+jeden+z+najbardziej+znanych+film%C3%B3w+w+historii+kinematografii.+W+Ludzia ch+z+Deszczu+wida%C4%87+namiastk%C4%99+Godfathera+6+10,1706345

Pozdrawiam :)

olidudlatdeysok

Ojciec chrzestny - muzyka skomponowana i zaaranżowana przez Nino Rote
Ojciec chrzestny II - skomponowana przez Rotę , zaaranżowana przez Carmine Coppola
Ojciec chrzestny III - skomponowana przez Coppolę , przy wykorzystaniu kilku motywów Roty , zaaranżowana muzyka przez Coppolę

PS. Władca Pierścieni to najlepszy soundtrack w tym wieku
PPS. Ennio Morricone jest najlepszy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones