Francis Ford Coppola

8,7
7 749 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Francis Ford Coppola

Bez wątpienia najlepszy reżyser w historii kina XX wieku, czego się nie tknie, wychodz z tego dzieło albo genialne (vide Ojciec Chrzestny, Czas Apokalipsy, Rozmowa, Patton) lub nietuzinkowe i oryginalne (Cotton Club, Rainmaker, Dracula). Chyba nikt nie będzie godnym następcą stylu Coppoli, on jest po prostu REWELACYJNY!

Dobry_2

Wystarczył rok, żebym zmienił zdanie :). Ale i tak Coppola to wybitny reżyser.

użytkownik usunięty
Dobry_2

:) co prawda to prawda. Reżyser genialny bez wątpienia, twórca trylogii Ojca Chrzestnego i Czasu Apokalipsy. Jedne z największych arcydzieł w historii. Dla mnie ścisła czołówka.

Dobry_2

"Bez wątpienia najlepszy reżyser w historii kina XX wieku"

Yhm, a więc:

Stanley Kubrick
Igmar Bergman
Sergio Leone
Alfred Hitchckock
Michaelangelo Antonioni
Charles Chaplin
Andriej Tarkowski
Orson Welles
Frederico Fellini
Krzysztof Kieślowski

i inni to słabsi reżyszerzy od nic nie wnoszącego do kina Kopoli, produkującego filmy tylko dla Oskarów i kasy.

Lebron_Rezza

Oscary i kasa są też ważne. Co z tego, że Kieślowski kręcił świetne filmy, skoro w tych czasach znają je tylko Polacy (młodzież praktycznie zero). Ojciec Chrzestny to arcydzieło, najlepszy film jaki kiedykolwiek powstał. Moim ulubionym reżyserem jest Tarantino ale zdaję sobie sprawę, że Coppola jest zwyczajnie najlepszy.

Lebron_Rezza

Ja wcale nie uważam, żeby Coppola robił filmy dla kasy. Po prosu część z jego filmów jest dość rozrywkowych ale wcale nie brakuje im głębi dlatego cieszą się dużą popularnością u szerszej widowni. Zresztą nikt z nas nie zna prawdziwej motywacji reżysera. I być może któryś z zacnych Panów (których również trochę wyżej od F. F. C stawiam) kierowało się gorszymi pobudkami ;>) Coppola to nie wilki reformator kina, ale to co tworzył, przede wszystkim ze względu na treść i dobre wzorce z literatury, na pewno jest wzbogacające. Wiecej takich Coppoli od Mannów zrobiłoby kinu dobrze.

velval

A poza tym, tak od razu 1/10? pachnie to mocno skrajnym subiektywizmem i niechęcią natury osobistej.

Dobry_2

Dlaczego mistrza nie ma w rankingu reżyserów, takie moje pytanie?

lukimodrzew

"Oscary i kasa są też ważne. Co z tego, że Kieślowski kręcił świetne filmy, skoro w tych czasach znają je tylko Polacy (młodzież praktycznie zero). Ojciec Chrzestny to arcydzieło, najlepszy film jaki kiedykolwiek powstał. Moim ulubionym reżyserem jest Tarantino ale zdaję sobie sprawę, że Coppola jest zwyczajnie najlepszy."

Ważne, że są świetne, że mają wielopłaszczyznowe przesłanie i oglądać i rozumieć je mogą jedynie osoby, które chcą czegoś więcej od kina. A Oc nie jest arcydziełem, ani najlepszym filmem wszech czasów, jeśli chcesz, mogę Ci wymienić lepsze. A Kopola po nakręceniu dwóch dobrych filmów ma być najlepszy? Nakręcił też gnioty Młodość stulatka, Conton Club, Supernove i OcIII.

"poza tym, tak od razu 1/10? pachnie to mocno skrajnym subiektywizmem i niechęcią natury osobistej."

Każda ocena jest subiektywna, poza tym obejrzałem 10 jego filmów i pięć z nich jest gniotami absolutnymi.

"Dlaczego mistrza nie ma w rankingu reżyserów, takie moje pytanie?"

1. Nie zasługuje.
2. Zje$any filmweb nie uwzględnia wielu reżyserów, też chyba Spielberga.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones