Francis Ford Coppola

8,7
7 776 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Francis Ford Coppola

On już chyba zawsze będzie postrzegany jako rezyser Ojca Chrzestnego,i chyba tak kino go zapamięta

Corleone

nie zgodze sie, dla mnie Coppola to 'Czas Apokalipsy' i ' Rumble Fish' :D

Rudolf_2

Dla mnie tak samo:P

Beechbone

dla mnie tez tak samo, znaczy z Apokalipsa, a Tobie Beechbone ?? :)

użytkownik usunięty
Corleone

A dla mnie Coppola reżyser wszystkich filmów które nakręcił. :P
Najbardziej przypadły mi do gustu Ojciec Chrzestny i Czas Apokalipsy.

A dla mnie wielki rzemieślnik, na którego filmach się nie zawiedziesz. Zawsze wnosi do nich jakiąś głebię itp. :D

On naprawdę jest genialny w tym co robi :]

moge dodać jeszcze (do Ojca Chrzestnego i Czasu Apokalipsy) Cotton Club ! :D

g_charlotte

A ja dorzucę jeszcze Draculę z fenomenalnym Garym Oldmanem.

Gh0st

Poczekajmy na tegoroczna premierę "Youth Without Youth". To moze byc wielki powrót mistrza. Jednak narazie jak dla mnie pozostanie on jednak rezyserem "Ojca Chrzestnego" i "Czasu Apokalipsy".

Klinar

Z mojej strona dorzucam Conversation z Hackmanem i Fordem.

Corleone

Dla mnie Coppola to nie tylko Ojciec chrzestny, ale też równie dobry Czas apokalipsy. Zresztą obojętnie z czym będzie skojarzony, to jedno jest pewny: zostanie zapamiętany jako jeden z najwybitniejszych reżyserów.

użytkownik usunięty
Gelu_2

No cóż mnie i tak najbardziej będzie sie kojarzył z "Dracula"...

Czas Apokalipsy i dwie części Ojczulka, to jego nejwiększe sukcesy, więc nic dziwnego, żę jest z nimi kojarzony.

Jako reżyser jest wspaniały. Każdy jego film jest niesamowicie dokładnie wypracowany. Można go też nazwać ojcem komerchy, bo to on jest jednym z pierwszych, którzy zaczeli robić cholernie drogie i trudne do wykonania filmy.

Jednak on w przeciwności do np.: Micheala Baya, umię łączyć komerchę z ambitnymi filmami, za co go bardzo powdziwiam.

Myślę, że Coppola znowu odżyje. Jak nie on, to jego córka zrobi jakąś ambitną produkcję, bo Scorsese powoli gaśnie (jego talent, znaczy się;)

Pozdrawiam, krzysztofellas.

krzysztofellas

Sorka,ale ja pamiętam tylko jego piękny "Czas Apokalipsy". On mi się bardziej wżył w pamięć niż "Godfather"

quentintarantinofan

Bo jednak Ojciec Chrzestny to dzieło głównie Mario Puzo(choć niewątpliwie bez FFC nie byłoby Brando, Pacino czy Caana). Czas Apokalipsy to jego autorskie dzieło życia(choć z tego co wiem bez ingerencji Brando w scenariusz mogła by być to szmira). Bez jego kasy i zaangażowania nie byłoby Czasu.

Corleone

"Czas Apokalipsy" i "Rozmowa"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones