PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96369}

Październik

Oktyabr
6,9 1 015
ocen
6,9 10 1 1015
7,3 9
ocen krytyków
Październik
powrót do forum filmu Październik

Taki wielki...

ocenił(a) film na 8

Taki wielki film, a nie ma licznej widowi, recenzji, kilku opisów; także ocena nie za duża... Czyżby ze względów ideologicznych? A jak tam z " Triumfem woli" i "Narodzinami narodu"? - sprawdźmy, czy podobnie.
Od czasu, kiedy dowiedziałem się, że Saint-Exupery, pełen humanizmu pisarz, bezwstydnie wykorzystywał i oszukiwał swoją matkę, nie mam złudzeń co do spójności sztuki i etyki.

jak45

Kolego Jaku, mam do Ciebie pytanie. Co sądzisz o tym, że Armie Hammer miał skłonności kanibalistyczne? Popierasz to? Czy wręcz przeciwnie?

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_gggggg

Nie wiem, o co ci chodzi, faceta nie kojarzę. Głupie pytanie, więc podobnie odpowiem: wal się!

jak45

No bo ty jaku masz słabą wiedzę. I dlatego nie kojarzysz tego aktora/skandalisty. On jest/był znanym aktorem. Ale Ty go nie kojarzysz, bo ogólnie mało masz do powiedzenia. Twoja wiedza jest mała, albo w ogóle jej nie ma.
https://www.filmweb.pl/person/Armie+Hammer-626256
Cień pozdrawia
Cień ma dużą wiedzę

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_gggggg

Cień? Raczej cienias. Kończę z tobą...

jak45

Ale co z tym Hammerem?

jak45

Jaku, Ty ostatnio jakiś nerwowy jesteś? Ktoś cię szantażuje. rafalala grozi ci, że ujawni sekstaśmę? Jakieś zdjęcia opublikuje. Zdradź mi sekret. Może pomogę. Przecież jestem Twoim kumplem. Znasz mnie od lat. Wiesz, że na takim przyjacielu jak ja można polegać.
cień pozdrawia Towarzysza Jaka

ocenił(a) film na 8
jak45

Co mają oznaczać trzy kropki?

jak45

,,Oto rząd Izraela 2022: ekstremiści, nacjonaliści, rasiści, przeciwnicy procesu pokojowego, zwolennicy osadnictwa, łamania palestyńskich praw, przeciwni prawom kobiet, LGBT+, przeciwni jakimkolwiek formom liberalizmu. Rząd religijnych, konserwatywnych światopoglądowo mężczyzn. Pośrodku on, król Bibi, jak pieszczotliwie lub złośliwie nazywa się w Izraelu nowego premiera" - PISZE Karolina Przewrocka-Aderet. I CO, ZADOWOLONY? A W POLSCE JAKOM ŹLE. POLSKA POD RZĄDAMI PiS TO ZŁO, A W IZRAELU DOBRZE.

Shadow_dawnego_gggggg

Mam do ciebie ważne pytanie, Jaku. Otóż czy potępiasz Armiego Hammera za jego słowa („Jestem w 100 proc. kanibalem”; „Potrzebuję twojej krwi, pragnę jej”; „Co gdybym chciał odciąć jeden z twoich palców u nóg i trzymał go zawsze przy sobie w kieszeni, żebym miał kawałek ciebie w swoim posiadaniu?”) do Elizabeth Chambers?

metropolis

METROPLISIE, PRZYPOMINAM O SOBIE BO JEST WAŻNY DZIEŃ. TERAZ JEST WAŻNY MOMENT, ODZYWAM SIĘ PO 4 LATACH BO KTOŚ MUSI MNIE OŚWIECIĆ:
W ubiegłym roku MaSRAffashion twierdziła, iż bulterier Jacek wysłał Rafała Brzozowskiego na pewną śmierć. Jak teraz oceniasz szanse Krystiana Ochmana na Eurowizji? Bo jeszcze jakiś czas temu twierdzono iż w tym roku wysyłamy człowieka na pewne zwycięstwo, choć nie było jeszcze ani piosenki, ani nawet ustalonego piosenkarza. Raz na pewną śmierć, raz na pewne zwycięstwo - JAK UWRZASZ? BĘDZIE ZWYCIĘSTWO? NIUCHASZ JE? 4 LATA MINĘŁY JAK JEDEN DZIEŃ....

jak45

jaku, zanim cisza nastąpi
i uciszy nas na wieki
zdradzisz mi na kogo zagłosujesz?

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

W 1. turze głosowałem na Biedronia (pomimo komuchów Millera, Kwacha &Co oraz marksisty Zandberga w towarzystwie), w 2. turze to już sam się domyślasz (choć układ PO-PIS to w istocie jedno katoprawicowe g..no; wolałbym Hołownię, bo daje szansę na prawdziwie liberalny ruch czy partię - wreszcie!).
Doceń, jak szczerze i obficie odpowiadam userowi, którym gardzę...

ocenił(a) film na 8
jak45

PS: czyżbyś wybierał się w zaświaty? aż tak źle ci nie życzę.

jak45

Ty mi zdradziłeś na kogo głosowałeś, więc ja ci też powiem. Otóż po pierwszej turze dowiedziałem się że jestem faszysta:
https://rozrywka.dziennik.pl/news/artykuly/7760271,monika-zamachowska-wybory-wyn iki-faszysci-narod-polska-konfederacja-krzysztof-bosak.html
A w drugiej turze. No cóż nie chciałem trzasku du.y.
No niestety jaku, ale bardziej to ty wcześniej przeniesiesz się na tamten świat (czego ci nie życzę). Wszak ja dobijam czterdziestki, a ty pewnie sześćdziesiątki.

jak45

Jaku, Drogi Kolego, co Ty wyprawiasz? Śpisz?
Na ulicach ludzi mordują, gwłacą domokrację, nie przestrzegają konsytytucji a Ty co? Bumelujesz!!! Zamiast stanąć na barykadzie i walczyć ty dezerterujesz z frontu walki o wolność, domokrację i równość.
Popatrz co junta kaczuzelskiego wyprawia z demonstrantami.
https://drive.google.com/drive/folders/1tdX8iQcCLdAJMkJXh4NSR8crMjZO10PD?usp=sha ring
A to przecież nie san eskobar tylko Poland.
Dlaczego nie reagujesz? Zbiry kaczuzelskiego tłuką tęczowych, krew leje się strumieniami. Nie mam wyjścia. Muszę zaśpiewać:

Udaje się do kiosku i kupuję gazetę. Tuż za mną widzę zrozpaczoną kobietę. Tak to ten artykuł, ja również go czytałem. Widząc jej łzy chciałem podejść, zapytałem. Co bardzo ją bolało, po części się zwierzyła. Chłopcze moja córka, przedwczoraj jeszcze żyła. Zabili ja źli ludzie, p......olone śmiecie. Nie ma k....a, nie ma sprawiedliwości na tym świecie. Takie zdarzenia to niestety codzienność. Gdy kobieta spacerując napotyka ciemność. Napewno sie boi, lecz idzie dalej. Nie może przewidzieć, że coś złego jej sie stanie. Czy właśnie po to, żyć jej przychodzi, By bił ją i gwałcił wieczorny przechodzień? Zwykła codzienność JAKU, zwyczjana znieczulica. Nikogo nie obchodzi dzisiaj krew na ulicach. Zwykła codzienność to już społeczeństwo nudzi. Nikogo nie obchodzi los zabitych ludzi./ X2 Świat jest s......yński i pełen przemocy. Spróbuj się wybrać gdzie kolwiek, k...a w nocy. Ktoś może Cie zaczepić, o byle co poprosić. By po chwili Cie ograbić, lepiej sie wynosić. Niektórzy robią źle, nie lubią dużo gadać. Ktoś Cie może poturbować, więc nie próbuj tu rozmawiać. Często zdarzają sie tu bardzo dziwne rzeczy. Trudno o tym mówić, jeszcze trudniej jest zaprzeczyć. Zwykła codzienność, zwyczajna znieczulica. Nikogo JAKU nie obchodzi dzisiaj krew na ulicach. Zwykła codzienność tojuż społeczeństwo nudzi. Nikogo JAKU nie obchodzi los zabitych ludzi./ X2 Złowrogie nastawienie, do ludzi, otoczenia Jest na porzadku dziennym, naprawde nie wiem co to zmienia. Ile na codzień popełnia się wykroczeń? Kradzieży, gwałtów i rozbojów z nożem? Statystyka nie kłamie, chyba nikt jej nie zawyrza. Źle się dzieje w państwie Polskim i nikomu to nie sprzyja. Nie chce naprawdę, by było tak w przyszłości. Żeby również moje dzieci żyły w zwykłej codzienności. Zwykłą przestępczość, zwyczjane zabójstwa. A polityk uspokaja zamykając kłamstwem usta. Chciałbym, tylko wiedzieć ile trwać będą te kłamstwa. Że panują nad całością, że przestępczość nie wzrasta. Przepełnione więzienia, wykrywalność bardzo dobra. Resocjalizacja w więzieniach to rzecz dzisiaj bardzo modna. Przecież nikt nie pomaga, tym co raz zbłądzili. Nikt nie wskarze dobrej dorgi, nikt sie k...a nie wysili. Programy, akcje fantastyczne odrzuty. Czym się zajmuje dzisiejszy polityk? Gdyby było dobrze, panowała by charmonia. Lecz żyjemy w chaosie, w którym idzie, tylko skonać. Zwykła codzienność, czyli zwykła znieczulica. Powoduje, że młodzierz prostestuje na ulicach. Zwykła codzienność, zwyczajna znieczulica. Nikogo JAKU nie obchodzi dzisiaj krew na ulicach. Zwykła codzienność to już społeczeństwo nudzi. Nikogo JAKU nie obchodzi los zabitych ludzi./ X2 Kryminalny ściek, gloryfikacja zbrodni. Przeraźliwe wrzaski, znów zakrwawiony chodnik. Stop dla przemocy, tak dalej żyć nie można. Ja popieram młodych ludzi, by przestępczość znów nie wzrosła. Brutalność, bezwzględność, wynaturzenie. Skąd się to bierze, gdzie tego korzenie. K...a stop,po ch.j się męczymy. Przecież i tak wszyscy mają to w d..ie. K...a ten przekaz jest i tak, k...a ch..a warty i nie ważny. Nic sie nie da zmienić, k...a,próbujemy coś zmienić, próbujemy k...a coś zmienić, próbujemy coś zmienić... Coś czego się k...a nie da zmienić...j...ł pies.


Czasmi nie mam wyjścia, czasami człowiek musi, inaczej się udusi. Ja już nie wytrzymam. Żeby tak ludzi na ulicach pałować. A ty Jaku nie reagujesz! Co się z tobą dzieje.

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

Nie wiedziałem, że taki z ciebie poeta-wodolej... Mówiąc poważnie: ja też tego nie wytrzymuję i życzę fuehrerowi/gensekowi Kaczorowi z jego całą bandą wszystkiego najgorszego. To samo życzę narodowcom-faszystom (jak można było wpuścić do sejmu maniakalnego antysemitę Brauna czy oszołoma i mizogina Korwina?!). Żeby było jasne - prawie całą tzw. opozycję też wysłałbym na bezludną wyspę, i to nie w błogich tropikach a gdzieś koło Szkocji czy Czukotki. Uważam, że powinniśmy rząd sobie wynająć: kilku Skandynawów, Japończyków, chińskich ekonomistów, jacyś Kanadyjczycy itp. z "poukładanych" krajów o utrwalonej demokracji; na ministra wojny nadałby się... amerykański generał. W każdym razie Polacy nie potrafią sobą rządzić. Jak mawiał mój wujek, "Polacy nie nadają się na niepodległość".

jak45

,,Nie wiedziałem, że taki z ciebie poeta-wodolej..." - jasny pieron. To Ty Drogi Jaku w ogóle wiesz kim ja jestem. Przecież od lat tworzę na Twoją cześć wiersze. A ty mi piszesz że dopiero dzisiaj dowiedziałeś się jak jestem utalentowany.
Jesteś zwolennikiem deportacji. Na Czukotkę. Wiem, wiem, twój dziadek był w nkwd. Wywoziliście ludzi do Kazachstanu.
A jasne. Skandynawów. Żeby nam zrobili multi-kulti. Jest kalifat skandynawski. Po co nam polski?
,,W każdym razie Polacy nie potrafią sobą rządzić" - Francja, Niemcy, Skandynawia, Holandia - tam to potrafią rządzić. Do pewnych dzielnic już nie wejdziesz. Nad tym co rządzi rząd jest coraz mniej.
A dlaczego nie mielibyśmy sprowadzić sobie łukaszenki jako fuehrera? A na poważne: tacy jak kaczuzelski czy Victor Orban przydaliby się na Zachodzie. Przynajmniej interes tych którymi rządzą stawialiby nad interesem tych z Południa, którzy nie przestrzegają podstawowych praw tych ludzi u których mają gościnę.
Akurat tutaj śpiewałem. I to nie swoją piosenkę. To piosenka Slums Attack. Nie ja ułożyłem słowa i melodię.
Co do tych krawych zdjęć to niektórzy myśleli że to z filmu ze Schwarcenegerem albo Stallone.

jak45

Ha, ha, ha. Eskimosi sprzedają broń muzułmanom, a nam zabraniają utrzymywać jakiekolwiek kontakty z Irańczykami. Dla Eskimosów liczy się tylko kasa:
https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/7837960,gorski-karabach-armenia-od woluje-ambasadora-tel-awiw-sprzedaz-broni-azerbejdzan-izrael.html

Shadow_dawnego_ggggggg

Mówisz o jakichś prawicowych degeneratach twojego pokroju? Może przynajmniej nie są bezrobotnymi pasożytami.

hyrkan

hyrkanku, krążą słuchy że niejaki rafalala coś wykopał na Podlasiu. Gacie niejakiego hyrkanka. Wiesz coś o tym? Bo lubisz tam kopać. Szukasz czegoś. Ale nie znajdziesz.

Shadow_dawnego_gggggg

Zdaje się, że znów piszesz w swoim osobistym języku.

Spróbujesz jeszcze raz to wrzucić w translator i wkopiować tu coś po polsku?

hyrkan

hyrkanku, Antwerpia się pali. Jedź, ratuj belgijską domokrację. Idź stąd, wyjedź z Polski. Ratuj Belgów.
https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-belgia-w-antwerpii-wojna-gangow-mie szkancy-nie-moga-spokojni,nId,6214622

Shadow_dawnego_gggggg

na zachodzie też trollujesz?

hyrkan

hyrkanie, zrób mi przysługę. Wyjedź, gdziekolwiek, na zachód albo na białoruś. Przestań popełniać przestępstwa. Przestań pomawiać funkcjonariuszy Polskiej Straży Granicznej.

Shadow_dawnego_gggggg

Nie wspieraj morderców, parobku reżimowy.

hyrkan

jedź z łopatą na Podlasie. Może coś wykopiesz. Uważaj na polską Straż Graniczną. Oni już wystarczająco dużo wycierpieli od takich jak ty, więc nie będę ci popuszczali jak będziesz robił podkopy pod zaporą pod pozorem szukania masowych grobów.

Shadow_dawnego_gggggg

Nikt ich do lasu nie wywoził. Myślisz, że powinien?

hyrkan

Uważam, że osoby łamiące prawo - nielegalnie przekraczające granicę - powinny być wsadzane do pierdla. Tak samo ludzie rzucający kamieniami w Funkcjonariuszów Polskiej Straży Granicznej. Nie powinno się ich przewozić na koszt polskiego podatnika na białoruś. Tak samo osoby pomawiające polskich Funkcjonariuszów - niejakie pomioty hyrkanowskie - powinny być wsadzone do więzienia.
Gdyby nie to że na Filmwebie promuje się lewaków już dawno skończyłbyś za swoje oszczerstwa i podżeganie do agresji przeciwko naszym Funkcjonariuszom w pierdelku. Miałbyś tam ciepełko.
P.S. nie wiedziałem, że białoruś ma nazwę ,,las". Byłeś w ,,lesie"? Co tam robiłeś? Ogrzewałeś kogoś swoim ciepełkiem? baćka nie ma wystarczająco dużo ciepełka?
Skoro kraik baćki to taki raj to dlaczego intruzi tam nie dostają? Dlaczego chcą prze Polskę do Niemiec? Ta rosja i białoruś takie złe? Co jest nie tak z tobą i intruzami? Dlaczego nie chcecie do rosji i białorusi?

Shadow_dawnego_gggggg

O widzisz, są procedury związane z traktowaniem ludzi łamiących prawo. Na przykład sądy.

A wywożenie do lasu to morderstwo niezgodne ze standardami cywilizowanego świata. Tak mogą robić śmieci wspierające Putina.

hyrkan

Coś ci się poknociło w tej łepetynie. To putler nasyła intruzów na polskie granice. Nie wiem kogo nazywasz śmieciem. Spój w lustro to go zobaczysz.
Las nie zabija. W lesie żyje wiele organizmów. Ludzie też mogą tam żyć. Tylko hyrkanki bredzą, że wejście do lasu jest śmiertelne.
Co ty masz z tym oskarżaniem mnie o bycie rosjaninem? Jakbym był rosjaninem to nasyłałbym intruzów na polską granicę. Albo ich bronił jak ty. Ja tego nie chcę. Nie chcę agresji na naszych Funkcjonariuszy Straży Granicznej.
Są procedury na łukaszenowskich intruzów, np. sądy. Tak samo na oszczerców pomawiających funkcjonariuszy Polskiej Straży Granicznej. Jest kodeks karny na takich jak ty.
A do przekraczania granicy są przejścia graniczne. I trzeba mieć paszport. Nie wiedziałeś? Tępy jesteś.

Shadow_dawnego_gggggg

Fajny tekst o niczym.

Jeśli ktoś nieprawidłowo przekroczy granicę, prawo nie przewiduje kary "umieszczenie w lesie".

Tylko przestępcy tak robią, tylko śmieci to popierają.

hyrkan

Nie ma czegoś takiego jak ,,nieprawidłowe przekroczenie granicy". Jest przestępstwo nielegalnego przekroczenia granicy. Prawo przewiduje za to więzienie. wy, lewaki, tworzycie nowomowę. Na wszystko macie jakieś bzdurne teksty, z przestępców robicie ofiary, a z ofiar (polskich pograniczników) robicie zbrodniarzy. Kto rzucał kamieniami w naszych Funkcjonariuszów? Kto oślepiał naszych? Pytam się.
Zbrodniarze to ludzie lajdaszenki, hyrkany (V kolumna), przemytnicy i przestępcy nielegalnie przekraczające granicę. Rzucają kamieniami, kłodami.
Nikt nikogo nie umieszczał w lesie. Chyba, że twierdzisz, że polscy pogranicznicy umieszczali kogoś w lesie białoruskim? Nic nie wiem aby Polacy przebywali po białoruskiej stronie. Był tylko taki emil czeczko. Ale też nie słyszałem aby umieszczał kogoś w lesie. Bredził coś o masowych grobach - znasz to skądś hyrkanku?
Lasy są dla grzybiarzy, dla żubrów. Nie dla przestępców. Dla przestępców są cele, długa odsiadka.
Szkoda, że cię policja za twoje pomówienia nie ściga. Ale tak już w tym kraju jest, że przestępców nie ścigają. Twoje oszczerstwa są podłe tym bardziej, że oczerniasz ludzi ryzykujących życie.
Byłem wiele razy w lesie. Nic mi się nie stało. Żyję. Polska SG nigdy nikogo nie umieszczała w lasach. Ktoś kryje się w lasach. W polskich lasach. Ludzie boją się wchodzić do lasów, bo tam przestępcy. Jeszcze ciebie w tym lesie brakowało. Żebyś jakiegoś bachora nie zmajstrował, boję się ciebie. Będziesz chciał skorzystać z sytuacji. Podejdziesz, powiesz, że chcesz ogrzać swoim ciałem. Boję się ciebie.

Shadow_dawnego_gggggg

To, że czegoś nie wiesz, nie oznacza, że tego nie ma.

Długi bełkot piszesz, a wszystko i tak o tym, że wspierasz morderców i pedofilów.

A ja nie wspieram morderców i nie wspieram pedofilów. I co z tym zrobisz? Zarzucisz mi, że jestem korwinistą jak ty i jednak propaguję pedofilię?

hyrkan

hyrkanku, napisze mi, o kim piszesz. Kogo nazywasz mordercą? Pytam się. Napisze to całym zdaniem. Napisz to po polsku. Jeżeli zarzucasz mi wspieranie morderców, to napisz kogo nazywasz mordercą. Bo jestem ciekawy. Boisz się napisać?

Shadow_dawnego_gggggg

Takich ludzi, na przykład, którzy klęczą na czyjejś szyi aż umrze. Albo takich, którzy wywożą do lasu zimą ludzi bez odpowiednich ubrań.

Morderców mam na myśli.

hyrkan

hyrkanie, jestem ,,murem za polskim mundurem". I co mi zrobisz?

Shadow_dawnego_gggggggg

Nic, fanom ubeków za komuny też nic nie mogłem zrobić.

Wiesz czym się od ciebie różnili? Ja też nie. :)

hyrkan

Nie wiem czym się różnisz od putlera. Ej, ty fanie ubeków za komuny.

Shadow_dawnego_gggggggg

już się nie kryjesz, że jesteś trollem? :)

Putinowskie trolle wspierają SG, gdy SG łamie prawo.

jak45

Widzisz Jaku, nawet ćpun - gargamel wie, że Margot to nie kobita:
https://drive.google.com/file/d/1CqzibzKwsCMHyqim4vk8953Jd4gr6Qi1/view?usp=shari ng

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

Jesteś niedoukiem. Margot czuje się/jest i mężczyzną i kobietą; biologiczne ciało "w połowie" nie zgadza się z płcią mózgu. Należy do tzw. niebinarnych seksualnie - czyli innym rodzajem płci. Jest ich kilka, co najmniej pięć. Akurat Margot ma pełne możliwości co do seksu i miłości, ale jedni z tych niebinarnych mają przechlapane: deklarują brak płci!; być może mogą kochać platonicznie, ale seks ich nie interesuje i nie dotyczy.
Poducz się trochę, zanim zaczniesz wygłaszać jakieś poglądy...

jak45

Jestem niedouk. Czy Drogi Jaku z twoich ust - ee, tam, spod twojej klawiatury - mam to traktować jako komplement. Twoje palce tworzą istne arcydzieła.

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

Sporo po czasie, ale potwierdzam: niedouk albo i nieuk...

jak45

Jaku, byłeś na strajku kobiet? Bo ja tak, po przeciwnej stronie barykady. Stałem tam, gdzie stoi Kaja Godek, Terlikowski, Cejrowski i inni.

Shadow_dawnego_ggggggg

OMG, a czemu nienawidzisz nauki?

hyrkan

Lubię naukę. Zwłaszcza historię i filmoznawstwo.

Shadow_dawnego_ggggggg

Jeśli na stronie poświęconej filmom nie wychodzisz poza doraźną politykę opartą na fejkach z netu, to strach zgadywać, jak traktujesz historię. ;)

hyrkan

Dajżesz spokój. Przecież się nie ujawnię. To, że lubię, znaczy też, że działam na tym polu.
Nie tak, jak ty. Tylko bredzisz i trolujesz.

Shadow_dawnego_ggggggg

"działasz"?

Działasz tak, że zaśmiecasz fora fejkami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones