PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9253}

Rozmowa

The Conversation
7,4 22 661
ocen
7,4 10 1 22661
8,1 26
ocen krytyków
Rozmowa
powrót do forum filmu Rozmowa

Inwigilacja - brzmi ciekawie, prawda? Temat w sam raz na znakomite kino kryminalne. Niestety nie tym razem, "Conversation" to zupełnie inny film. Spodziewałem się czegoś ciekawego, trzymającego w napięciu. W końcu w obsadzie mamy takich wielkich ludzi kina jak John Cazale, czy Gene Hackman, na dodatek reżyserem jest nikt inny jak wielki mistrz kina Coppola. Wydawało by się, że film będzie ciekawy, przyjemny w odbiorze, a jednak taki nie jest. Zero napięcia, główny motyw nie jest interesujący. Ten film to pewnego rodzaju analiza "wnętrza" głównego bohatera, jakim jest Harry Caul. Jest to, że tak powiem, film ciężkostrawny, bardzo nuży. Zawiodłem się.

6/10

Bobey

A wiec za co 6? Za Copolle bo jego filmom nie wypada dac mniej? Za Zlota Palme w Cannes? 6 to niezly. Dla tej wypowiedzi bardziej pasuje 4 - ponizej oczekiwan, albo nawet 3 - slaby. Apropos - "ze tak powiem" mozna uzyc w rozmowie codziennej, nieformalnej jako swego rodzaju przerywnik, forma zastepcza dla okropnie brzmiacego "yyyyyyy". Jest to, yyyyyyy, film ciężkostrawny, bardzo nuży. Yyyyyyy i ze tak powiem powinno sie wywalac ze slowa pisanego.

szpieg26

kretynów nie sieją, bo sami rosną. i piszą potem GŁUPOTY w internecie.

ocenił(a) film na 9
Bobey

Ikona przy Twoim nicku doskonale tlumaczy Twoja ocene. Nie dodam nic wiecej.

ocenił(a) film na 10
Bobey

bo film ma być PRZYJEMNY:)Ja Rozmowę oglądałam w dzieciństwie, odkąd rodzice pozwolili mi oglądać filmy, miałam jakieś 11 lat (?), nie rozumiałam nic (co nie znaczy że teraz rozumiem więcej, kilkadziesiąt lat później), ale miałam przeczucie, że o to chodzi w kinie, że tego będę szukać, po to się kręci filmy. Pamiętam nastrój, napięcie, zdjęcia, zagadkę... To jest arcydzieło. A arcydzieło nie musi być przyjemne. Może być nawet nudne.

ocenił(a) film na 9
Pani_Blue

Wspaniale opisałaś to przeczucie o odkrywaniu uroków kina. Bez względu na to, czy film jest arcydziełem czy nie, ma w sobie tę magię celulidu, dla której kocha się filmy.

ocenił(a) film na 10
Pani_Blue

Nic dodać, nic ująć.

ocenił(a) film na 8
stakka

Film bardzo dobry , świetny Hackman jak zwykle .
Rewelacyjne zakończenie i scena jak bohater demoluje mieszkanie .

Bobey

I concur! Zgadzam sie. Wynudzialem sie po wsze czasy..

tix666

kretynów nie sieją, bo sami rosną. i piszą potem GŁUPOTY w internecie.

Bobey

kretynów nie sieją, bo sami rosną. i piszą potem GŁUPOTY w internecie.

kotbury

No i faktycznie, urosłeś i napisałeś, nawet zbyt wiele razy.

Bobey

No, niestety, do niektórych rzeczy trzeba dorosnąć

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones